Mesajı Okuyun
Old 20-06-2022, 20:22   #4
Av.şükrü söğüt

Konuya farklı bir pencereden bakarsak yine kararın kesinleşmesine gerek yoktur. Proje basit bir tanımla toplu yapının veya toplu yapı içinde yer alan blok yapıların ortak yer ve tesislerin konuşlanma yerlerini özelliklerini cinslerini vs. teknik anlamda ortaya koyan ve yönetim planının eki mahiyetinde olan bir belgedir. Yani varlığı ve geçerliliği yönetim planına bağlıdır. Projeye aykırı bir yapı (olayınızda çit yapımı) aslında yönetim planına aykırı davranmaktır. 634 sayılı kmk. Gereğince yönetim planı bütün kat malikleri ile onların haleflerini kiracıları ve her ne nam altında olursa olsun bağımsız bölümden faydalananları bağlayan çok taraflı bir sözleşme olduğuna göre aslında sizin açmış olduğunuz dava dözleşmeye(yönetim planına) aykırılığın giderilmesi davasıdır. Sözleşme ve dolayısıyla dava da ayni hak uyuşmazlığı söz konusu olmadığından kararın kesinleşmesine gerek olmadığı düşüncesindeyim. Durum bu çerçeve de olmasına rağmen kararın kesinleşmesi ni beklemenin özellikle müvekkilinizin daha menfaatine olacağı kanısındayım. Takdir yine size aittir.(küçük bir telefon ile yazdığımdan imla hatalarım olabilir. Kusuruma bakmayın.)Saygılarımla