Mesajı Okuyun
Old 01-12-2004, 17:37   #24
ciril

nusret bey,

sanırım epey geç bir cevap ama malesef cevabınızı bugün okudum özür dilerim

küçük düzeltmeler yapayım
ciril ( cırıl ) soyadım nette ı pek kabul görmediğinden ciril geçiyor
bey değil bayan
bişi fark edeceğinden değil sadece / işaretli yazılarla uğraşmamanız için bilgilendirme

size kızmış öfkelenmiş falanda değilim böyle bir haddim olduğunu bile düşünmem, üstelik eleştirim alıntı yaptığınız bölümede değildi cevabım meslektaşa zarar vermeden nasıl çözümlerime idi, meslektaş adı altında sahtecilik yapan birinin korunması bunun için emek sarfetmeniz kaygılanmanız ve değerli zamanınızı harcamanıza idi yoksa alıntı yaptığınız konuya ilişkin bir eleştirim olmamıştır.

pozitivistlikle ilgili görüşlerinizde çokda sizin gibi düşünmüyorum hukuk adına hukukun yenilenmesinde hukukçunun sınırları zorlamasından yanayım hukukçunun görevinin yasaları güncelleştirmek olduğunda da hem fikirim, yasaların içinde sıkışıp kalmak elbetteki bir hukukçunun açıkçası intihar etmesidir.

ama eğer para kazanmak adına bir melektaş (ım) yasa dışı (yasa dışılıktan kastımı açıklamam gerekmi bilmiyorum yasayı yorumlamak için mücadele ayrı bişi yasaya uygun hale getirmek için tahrifat yapmak ayrı ) bir işlem yapıyorsa ve bunu korumaya çalışıyorsak kabul etmem mümkün değil benim için onun evime hırsızlığa giren şahıstan farkı yok o zaman onuda mağdur sayıp helal olsun evladım deyip sokağa geri bırakalım mağduriyelerine inanalım

cevabım sn ragıp'ın alttaki yazısı içindi forumun 1. sf ına bakarsanız aynen şöyle yazılmıştı;

başlığı yardım edin diye atmamın sebebi, avukat arkadaşımızın zarar görmeyeceği bir formül aramam. Senedinteminat senedi olduğuna ilişkin belge var. Hem bende hem alacaklı vekilinde. senet avukatın elindeyken tahrif edilmiş bu da sabit. Daha kötüsü, ihtiyati hacizden sonra esas takibe geçerken ilamsın takip yapmış ve senedi eski metin ile fotokopisini ibraz etmiş