Mesajı Okuyun
Old 19-02-2009, 00:22   #27
bürokrat

Her derse muhakkak girilmeli ve not tutulmalı ki nosyonu daha rahat ve verimli kapabilesiniz.
Özellikle bu sene son senemde bana artık takıntı gibi bir şey oldu not tutmadan ders dinleyemiyorum illaki not tutmak lazım.Ayrıca hocanın derste nerelere vurgu yaptığını notlardan rahatça görebilirsiniz ve sınav dönemlerinde size çok faydasını sağlar.
Üniversitelerde bazı notçular vardır yani bir kısım sınıfın çalışkan öğrencileri not tutar ve bütün amfi onların notlarıyla çalışır.Benim nacizane önerim başkasının notlarına itibar etmeyin.O notlar hem yerine göre yanıltıcı olabiliyor hem de kendi ürününüz değil yani tutulmuş notu okumak bence marifet değil.Bana göre insan kendi notunu kendisi tutmalıki notu tutarken hem daha iyi dersi dinlemiş olur hem de okurken çift dikiş üzerinden geçmiş olur.
Kıssadan hisse,hukuk fakültesinde başarılı olmanın formülü her derse muntazam girip not tutmak ve bu notları okuduktan sonra da kitaptan ilgili konuyu bir kere daha okumaktır.Ben 3.5 senedir böyle yaptım ve çok şükür şu anda alttan dersim yok yarım dönemim kaldı okulun bitmesine.