Konu: Fıkra Keyfi
Mesajı Okuyun
Old 22-06-2005, 00:10   #42
Ayfer Gökçen

Varsayılan Fıkra gibi mektup:)

Karadenizli Bir Babadan Oğluna Mektup

Uy Sevgili Uşagum!
Allah'in selami tabiidur. Mektubu cok yavaş yazayrum, çunkim bilirum ki, cabuk okuyamazsun.. Benden yana sual edersen, Allahuma pin sukur iyiyum, yeni pir iş puldum.. Emrimde yuze yakin adam var, hepsi de sessuz sedasuz, kendi hallerinde. Ne is puldugumu soraysan soyleyecegum patlama, mezarluk pekcisi oldum.. Bacin Emine bir usak doguracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli degil. Hacan o yuzden sağa dayi mi oldin, teyze mi oldin soyleyemeyrum.. Temel emicen de tükkan actu, o da otuza aldigini yirmipese verir, surumden kazaniyormus oyle dedi.. Bizim koye findukcularin Temel'i muhtar sectuk, akillu usak da. Gecen gun hepimizu zelzeleye karsi aşi etturdu. Temel akilludur, hemde dürusttur.. Gecenlerde bir taksinin soforu koye varmis, muhtari arayu, meger yolda pir tavuk ezmus sahibini soraymus.. Muhtar Temel tavuga pakmis, hapu bizden degildur, pizum koyde yassu tavuk yoktur, demis.. Senin kucugun Memet cok akullu bir uşak çıkti. Gecen gun tepeye varmis, elinde bir ip sallayup duriy.. Anan, uy uşagim ne edeysun orada demis.. O da heva turumuna bakayrum demis. Cektum oni aksam karsuma, anlat bakayum su hava turumu isinu dedim. Anlatti, meger ip sallanunca havanin ruzgarli oldugunu, ip islaninca da yagmur yagdigunu anlaymis.. Cok akillu usak vesselam. Sen o yasta boyle akillu degildun! Yaa iste boyle uşagum.. Memlecetten saga pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazayrum.. Baki Hudaya emanet ol. Baban

Not: Mektupa para koyacaktum, ama gec akluma geldu, zarfu kapatmişum