Mesajı Okuyun
Old 06-02-2013, 23:29   #1
konuk

Varsayılan Nişanlandığım için eski eşim velayet davası açacak...

Merhaba,
2010 yılında 1.5 yıl uğraşma sonucunda çekişmeli olarak boşandım.Hakim o zaman 5 yaşında olan kızımın velayetini bana verdi.Eski eşim velayeti vermemek için akıl sağlığımın yerinde olmadığını öne sürdü, sağlam raporu aldım. Öğretmenim, memurluktan atılmam için sayısız iftiranın olduğu dosyayı il milli eği. müd. ne verdi, soruşturma geçirdim, yine birşey elde edemedi. Sonunda istemeyerek de olsa hem boşanmayı hem de kızımın velayetini vermeyi kabul etti. Bu süre zarfında tehdit ve takipleri bitmedi,kaç kez karakolluk olduk 3 er kez adres ve tel no değiştirdim. Ben yine de görüşme zamanları dışında bile kızım ne zaman isterse babasıyla görüştürdüm,hiç zorluk çıkarmadım.
Geçenlerde nişanlandım ve nişanlım eve gelmeye başladı. Kızımla arası çok iyi,kızım çok mutlu, derslerinde başarılı bir çocuk,babasını tanıdıkça bana hak veriyor boşanma konusunda. Eski eşim nişanı duymuş,bana "ben yaşarken size bu dünyada huzur yok kızımı senden alacağım" dedi. Kızım şu an 8 yaşında, babasında kalmak istemiyor. Velayet davası açarsa alma şansı var mıdır? Benim ne yapmam gerekiyor?
Teşekkürler.