Mesajı Okuyun
Old 22-08-2009, 19:21   #16
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan ALİ OSMAN ONAR-ATILIM HUKUK-
Sayın Özge YÜCEL hocam ben bu sene Atılım Üniversitesi hukuk fakültesi 1.sınıfa başlayacağım.Hukuk bölümünü severek,ciddi disiplin gerektirdiğini bilerek seçtim.Bu sene ilk yılım olmasından dolayı ders çalışma teknikleri açısından ve genel olarak başarıyı yakalayabilmem için nelere dikkat etmeliyim?
Sorum çok genel oldu fakat önerilerinize çok ihtiyacım var.Ayrıca ders yılı başında seçmeli dersler konusunda hangi dersleri seçmem daha yararlı olabilir?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür eder,saygılarımı sunarım.
Ali Osman ONAR

Seçmeli dersler konusu henüz netlik kazanmadı, bu konuda beklenen bazı kararlar var. Ciddi disiplin gerektirdiğini bilerek gelmeniz önemli, benim size en önemli önerim sınav zamanı gelmeden günü gününe çalışmak, en azından haftalık çalışmaktır. Anlatılan konuları kitaptan ve hatta gerekirse farklı kitaplardan tekrar tekrar okumak, yazarak çalışmak yararlıdır. Hukuk öğreniminde çalışırken dikkate alınması gereken diğer husus da yasa metniyle birlikte çalışmaktır. Örneğin bir medeni hukuk kitabını okurken yanınızda Medeni Kanun metni bulundurmanız ve kitapta bazı maddelerden söz edildikçe yasayı açıp okumanız, anlamaya çalışmanız gerekir.