Mesajı Okuyun
Old 12-02-2014, 22:56   #6
av.tülayç

Merhabalar Sayın Meslektaşlarım,

konu başlığı eski tarihte açılmış; ancak yeniden aynı başlığı açmak istemediğimden devam etmek istedim.

Sanık Müdafiisi olduğum bir dosyada katılan (emekli cumhuriyet savcısı) baroya hakkımda şikayette bulunarak;
dilekçesinde "Müvekkilimin yönetiminde olan bir örgüt (mafya) üyesi olduğum,büromu dahi müvekkilimin bana tuttuğu, yargılama esnasında kendilerinin (katılan tarafın) gerçek adreslerinin mahkemece tespit edilmesi gerektiğini talep ederek örgüte adres temin etmeye çalıştığım" gibi anayasal şikayet hakkını zannımca çok aşan, hiçbir delile dayanmayan iddialar ileri sürmüş idi.

Baro yönetimince somut hiçbir delile dayanmayan şikayet için kovuşturmaya geçilmesine yer olmadığına dair karar verildi.

ayrıca şikayetçi taraf, cezai anlamda hakkımda bir şikayette de bulunmuş değildir. yalnız baroya şikayette bulundu.

ben manevi tazminat dava açmayı düşünüyorum. ancak kararları görünce biraz olumsuz düşünmeye başladım.

fikrinizi almak istedim.

zaman ayırıp fikir beyan eden meslektaşlara şimdiden teşekkürlerimi saygılarımı sunarım..