Mesajı Okuyun
Old 20-02-2011, 13:29   #21
yeditepelişehir

Merhaba değerli meslektaşlarım.Bu konuda yeni bir sıkıntım var.Başka bir başlık açmadan burda sormak istedim. İdare Mahkemesine bir tanıdığım için bu başlıktaki konu ile ilgili bir dava dilekçesi hazırlamıştım.Ama dikkatsiz davrandığım için dilekçe reddedildi. Dava konusu işlemin tebliğ ya da öğrenme tarihi belirtilmediği ve dilekçe ve ekleri 3 nüsha düzenlenmediği için dilekçenin reddine, 30 gün içinde harçsız olarak yeniden dava açılmasına ve aynı hatalar tekrarlanırsa davanın reddine diye karar verilmiş. Dava reddolmasın diye panikledim açıkçası şimdi. Sormak istediklerim şunlar. Yeni davayı red kararı veren idare mahkemesine mi açmam gerekiyor yoksa nöbetçi idare mahkemesi diye mi açmalıyım ? Yeni dilekçede bir öncekinin red olduğundan bahsetmem gerekiyor mu? Sayın ankarahukuk'un örnek dilekçesinde belirttiği emekli sandığı sicil dosyası ssk/bağkur sicil dosyasını biz mi temin edip dilekçeyle göndereceğiz? Açıkçası yeniden açacağım bu davada hata yapmama telaşı sardı.Üstelik para da kazanmadan yakınlık münasebetiyle dahil olduğum bir iş olması da ekstra can sıkıcı.İlgilenen herkese teşekkür ederim şimdiden.