Mesajı Okuyun
Old 29-05-2010, 12:29   #6
Admin

Alıntı:
Yazan özgcn
Eurovision "Şarkı" yarışması mı yoksa "Gösteri" yarışması mı?
Oylamayla sonucun belirlendiği her etkinlik gibi "oy almak için ne yapmak gerekiyorsa mübahtır" yarışması. Bir zamanlar müzikler oy alıyordu, son 10 yıldır gösteriler ve kıyafetler de müzik kadar oy alıyor, o nedenle yarışma da Şarkı ve Gösteri yarışması haline dönüştü ister istemez. Nitekim Bülent Özveren bile dün gece yarışmayı sunarken bir ara "Müzik ve Gösteri Yarışması" deyimini kullandı. (Bilinçli mi yoksa ağzında mı kaçırdı bilemiyorum) Dolayısıyla bence herşeyi bir bütün görmek lazım: Müzik, sözler, grubun popüleritesi, kıyafetler, şov (+ oylamada en önemli faktör komşuluk ilişkileri + oy verecek ülkelerde yaşayan nüfusunuz).

Zevkler ve renklerin tartışması oldukça güç elbette. Siz manganın bu parçasını beğenmemişsiniz, bense normalde Manga hiç sevmediğim halde, bu parçasını Türkiye'nin Dinle'den beri Eurovision'a katıldığı en iyi parça olarak gördüm. Eurovision zevkimin genel ile çok uyumlu olduğunu söyleyemem, nitekim mesela geçen sene de favorim İrlanda'ydı ama yarı finali bile geçemedi. Keza ondan önceki sene Finlandiya'nın parçası bence harikaydı ama sonlarda bitirdi. O açıdan kişisel olarak benim we could be the same'i beğenmem onlar açısından dezavantaj bile sayılabilir ancak yine de ben kendi adıma bu sene onlara derece ve hatta birincilik şansı veriyorum.

Alıntı:
Ritm demişken, yarışmaya katılan her şarkımızda " hadi çalmışkan bir de göbek atalım" diyen taksim kısmı olmadan olmuyor.
Bu parçada yoktu ama? (O yüzden de beğenmiş olabilirim zaten)