Mesajı Okuyun
Old 28-05-2010, 13:19   #3
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Admin
Şarkının sözleri vs. düşünüldüğünde "robot şovunun" eklenmesi hoş bir ayrıntıydı. Ancak bu şovun koreografisini her kim hazırladıysa, kendi için bundan sonra farklı bir kariyer planı oluşturmayı düşünsün lütfen! 3 dakika 30 saniyelik şarkının 2 dakika 33 saniyesi boyunca (ölçtüm), o robot kıyafetli kızı neredeyse hiç kıpırdatmayacaksınız, sonra 2 dakika 33. saniye ile 3 dakika 01. saniye arasındaki 28 saniye içinde bir yandan dans ederken bir yandan 70 kg. olduğu söylenen ve bir sürü parçadan oluşan kıyafeti çıkarmasını bekleyeceksiniz, üstelik tam o sırada grup vokalisti, tüm kameralar vs. zavallı kıza dönecek ve bu işlemi tüm dikkatler onun üzerindeyken yapacak. Kızın üzerindeki kıyafetleri çıkarken yaşadığı acele ve panik hali o kadar belirgindi ki, ben seyrederken acıdım. Üstelik bu koşullar altında hata yapması da yüksek bir ihtimaldi ve nitekim yaptı, ayağıdakileri çıkartırken kafasındaki başlık zamanından önce pat diye yere düştü ve tüm şovun amacını mahvetti. Başlığı asıl çıkarması gereken sahnede kız, düşen başlığı yerden alıp, yüzünün üstüne tutup çıkarıyormuş gibi yaptı ama olan olmuştu tabii. Kabahat onun mu, tabii ki hayır, kabahat 28 saniyede tüm avrupanın seyrettiği canlı yayında, kameralar ona dönmüşken 70 kg.lık birsürü garip ve metalik parçadan oluşan kıyafeti dans ederek düzgün şekilde çıkarmasını bekleyen ve dansçıyı Houdini zanneden koreografta! Üstelik işin daha traji komik yanı, grubun Oslo'da yaptığı ilk provayı izledim, o provaya da kızı o kıyafet olmadan çıkarmışlar, yani provada bile yapmadığı bu gösteriyi, sonra canlı yayında yapmasını bekliyorlar.

Bu yorumunuza aynen katılıyorum.

Robot şov yapacak dedim ama baktım robot kımıldamıyor bile.

Diğer parçaları dinlemediğim için bir kıyaslama yapamayacağım. Ancak, Manga'nın şarkısı ilk yayınlandığındaki olumsuz tepkileri hiç anlamamıştım. Çünkü Ben parçayı dinler dinlemez çok beğendim.