Mesajı Okuyun
Old 30-08-2010, 17:00   #5
Admin

Sayın deeplawyer34,

Öncelikle THS'de yazışırken düzgün Türkçe kullanmanızı, konularınızı ilgili ve doğru forumlarda açmanızı, daha önce tartışılmış konular için mükerrer konu açmamanızı rica ederiz. (BKZ forum kuralları)

Eleştirdiğiniz konuyla ilgili forum alanlarında değişik zamanlarda ayrıntılı yanıtlar yazdım ve aynı yanıtları tekrarlamak istemiyorum. Ancak özetle söylemek gerekirse eleştirinize katılmıyorum. Vatandaşlar avukata ihtiyaç duymayabilir diye onlara hukuk kitabı satmamayı veya kütüphanelerin hukuk bölümlerine girmemelerini değerlendirmeyi de düşünmeli miyiz?

THS bir "hukuk kütüphanesidir" ve her kütüphane gibi de bilgiyi karşılıksız paylaşma idealindedir.

Not: Doktorlar konusundaki tesbitinize de katılmıyorum. Google'a girin "doktorlar sorularınızı cevaplıyor" veya "doktora danışma" yazın bakın kaç bin tane ücretsiz danışma sitesi karşınıza çıkacak. Hekimlerin yapmadığı halka karşılıksız bilgi vermek değil, olsa olsa THS örneğinde olduğu gibi birbirlerine karşılıksız bilgi vermek olabilir ki, bu durum da hukukçular açısından övünülmesi ve örnek olması gereken bir durumdur diye düşünüyorum.