Mesajı Okuyun
Old 03-11-2015, 12:21   #3
Konuk

Varsayılan Aile konutu

Merhaba Sayın Avukat, ben aile konutu şerhini daha dava açılmadan önce koydurmuştum. Daha önceki duruşmada da aile konutumuz bana tahsis edilmişti. Yalnız önümüzdeki mayıs ayı sonuna kadar aile konutumuzu kentsel dönüşüme girdiğinden dolayı müteahhitçi firma boşaltmamızı istiyor. Benim ise dava sonuçlanıncaya kadar aile konutunda oturma hakkım var..Yalnız bugünkü duruşmada,aynı sizin yazdığınız gibi ben hakimden aile konutumuzu kentsel dönüşüm kapsamında tahliye etmek zorunda kalacağımdan, müteahhitçi firmanın daire sahiplerine yapacağı kira yardımını benim adıma ödenmesi için karar verilmesini talep ettim. Hakim ise bunun yasal olarak mümkün olmadığından reddine diye karar verdi. Bu arada ben mayıs ayında boşaltıcam belki ama davamızda zannederim yine mayıs zamanı gibi sonlanacak sanıyorum. Ama bir de temyiz süreci var o da 1 yıl kadar sürer değil mi ? Hakikaten kira yardımını benim yine bi şekilde kanunen alabilmemin bir yolu yok mu ? çalışıyorum ama kiraya çıkmak beni maddi olarak çok zorlayacak. Çocuk olmadığı için nafakada alamadım ben. tanık dinlenmesi için duruşma 3 ay sonraya ertelendi. Bu süre içinde bu kira bedeli ile ilgili yapabilceğim başka bişi bi yol olabilir mi size tekrar sormak istedim. Çok sağolun.