Mesajı Okuyun
Old 06-06-2012, 11:05   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Ben yaklaşık 1,5 sene önce boşanıp oğlumla birlikte başka bir şehre taşındım. Bir kamu kurumunda mühendis olarak çalışıyorum. Bundan yaklaşık 1 ay önce tanımadığım kişilerden telefonlar almaya başladım her arayan farklı bir numaraydı. Benimle buluşmak istediklerini. Arayınca benim onlara gideceğimin söylendiğini söylüyorlardı. Telefonumu da ben bir yere yazmışım ordan bulmuşlar. Ama böyle bir şey söz konusu değil. Ben şahsen bir internet sitesine verildiğini zannediyorum ama bulamadım. Bu arada rahatsız edici mesajlar da geliyor. Oğlum görecek ya da telefonu o açacak diye tedirginlik içindeyim. Savcılığa şikayet edeceğimi söyleyince bir daha aynı kişi aramıyor ama bu seferde başkaları arıyor. Ben eski eşimden şüpheleniyorum. Numaramı uygunsuz sitelere vermiş olabilir. Bu maduriyetimin giderilmesi için yada numaramın kimlerce nerelere verildiğini öğrenebilmem için ne yapabilirim? Hukuki haklarım nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Sayın konuk,
Öncelikle bu arayan kişilerden telefon numaranızı nereden aldığını sorunuz. Muhtemelen, sizin de tahmin ettiğiniz gibi, bir internet sitesine yazılmıştır. Daha sonra o internet sitesindeki kaydı bularak bir çıktısını alınız ve durumu anlatan bir şikayet dilekçesi ile Cumhuriyet Savcılığı'na başvurunuz. Soruşturma sonucu bunu kimin yaptığı büyük olasılıkla ortaya çıkacaktır. Bu kişiye karşı ayrıca tazminat davası açma hakkınız da vardır.
Bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanız yararınızadır.