Mesajı Okuyun
Old 06-06-2011, 12:42   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,
Eşimden anlaşmalı olarak boşanmak istiyorum.Boşandığımızda farklı şehirlerde yaşayacağız.Eşim boşanmamız halinde 5 yaşındaki oğlumu mahkemenin karar verdiği günlerde göreceğini (ki ben ona her hafta sonu gel gör istersen diyorum)asıl benim için önemli olan yer burasıdır ki kesinlikle mahkemenin yılda 1 ay ona vereceğini söylüyor.Boşanma durumunda çalışmayacak ki bunu kendisi de söylüyor annesi ile kalacak ve annesinin evi küçük bir çocuk için uygun değil.Uygundan kastım evde ne temizlik yapılır ne yemek pişer.Kahvaltı yapılmaz.Sokaktaki umumi tuvalet bile daha temizdir.Abarttığımı temizlik anlayışının kişiden kişiye fark ettiğini düşünebilirsiniz fakat keşke ne demek istediğimi gözlerinizle görmenizi sağlayabilsem ki ozaman beni çok daha iyi anlayacaksınızdır.Sevgi derseniz evet çok seviyorlar herhangi bir zarar yani dayak hor görme olmayacağına eminim fakat asla sağlıklı bir ortam olmayacak.En önemlisi de oğlumdan hiç ayrılmadım.Değil 1 ay 1 gece bile bensiz uyutamazlar çocuğu.
Size sorum şu olacak velayetinin bende olacağına eminim fakat gerçekten oğlum her yıl 1 ay babasına verilir mi?

Uygulama maalesef bu yöndedir. Yaz aylarında 1 ay babanın yanında kalması öngörülüyor. Ancak, madem "anlaşmalı boşanma" davası açacaksınız, yapacağınız protokole çocukla kurulacak "kişisel ilişkinin" tarihlerini de yazabilirsiniz. Her ne kadar velayet ve kişisel ilişki konusunda, hakimin müdahale hakkı bulunsa da durum izah edilirse istediğiniz şekilde karar verilecektir.

Hak kaybına uğramamak için, mutlaka bir avukattan profeyonel destek alın.