Mesajı Okuyun
Old 25-09-2023, 15:43   #1
drako

Varsayılan UYAP üzerinden örnek no 13

UYAP üzerinden örnek no 13 ile tahliye + haciz için takip açmaya çalışıyorum.İlk kez açacağım o yüzden affınıza sığınarak yardımınızı rica ediyorum. Bu konuda eğitim videosu bulamadım, ücreti mukabil dahi yok. Ancak 1-2 sorum var kısaca;

1) Takip talebi 1/4 kısmındaki içeriğe dokunmuyorum. Sadece faizi düzeltip taşınmazın haciz,tahliye,teslimi ibaresi ekliyorum.1-2 videoda o kısmın da değişmesi gerektiği takip talebinin açıklama kısmıyla aynı olması gerektiği söylenmiş. Emin olamadım.

2)İlamsız Geçerli Olduğu Bitiş Tarihi olan kısma ilk kontratın bitiş tarihini mi yazacağız yoksa uzama dönemini de hesaba katacak mıyız? örn kontrat 01.01.2020 düzenleme tarihi iken bitiş tarihi 01.07.2024 olacak değil mi?

3)Takip Mahiyeti kısmı da sürekli boş kalıyor ancak doldurulacak her yeri doldurmaktayım. Bu hususu da merak ediyorum nereye yazılacağını?8-Tevdi edilen senet (Poliçe, emre muharrer senet, çek) in tarih ve numarası, özeti, senede dayalı değilse borcun sebebi buraya yazılacak alan neresi merak etmekteyim.

Çok teşekkürler şimdiden.