Mesajı Okuyun
Old 02-02-2010, 01:38   #1
morenostrum06

Varsayılan Çocuğa Zarar verdiği ispatlanan ebeveyne ceza uygulanır mı?

Merhabalar;
Bilrikişilerce verilen raporda eşimin velayeti boşandığı eşinde olan küçük kızının EYS 'na maruz bırakıldığı ,bugüne kadar çocukta oluşmuş örselemenin giderilmesi için profesyonel destek alması gerektiği belirtildi. Eşim çocuğunun velayetini almak için dava açtı ve davamız halen devam ediyor. Davaının görüldüğü yer itibariyle iş yoğunluğundan duruşmalar en az 4 ay sonraki bir tarihe atılıyor.Rapor verildikten 7 ay geçmesine rağmen velayet sahibi anne çocuğun tedavi ettirilmesini bırakın halen eşimden kızını kaçırmaya devam ediyor.Babası okulundan kızına ulaşınca 6 ay içerisinde küçük kızın 3. kez okulunu değiştirdi .
Benim merak ettiğim şudur:
Velayet davası lehimize sonuçlanmış olsa bile annenin çocuğa bugüne kadar verdiği zararın hiç mi cezası yoktur . Diyelimki rapor verilene kadar çocuğu babasına yabancılaştırdığının ,psikolojisini bozduğunun farkında değildi.Peki raporda belirtildikten sonra hala aynı tutum ve hareketle,hatta daha da çılgınlaşarak küçücük çocuğun gelecek hayatını bu denli zedelemesinin faturasını kim ödeyecek.Bu konuyu tartışırsak çok mutlu olacağım.Herkese kolaylıklar ve başarılar diliyorum.