Mesajı Okuyun
Old 26-10-2007, 15:13   #24
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
14 YTL yargılama giderini ekstradan vekaleten ücreti almak için ayrıca icraya koyan avukat da mesleğini yapmıştır....

Vekalet ücretinde eksilme olur diye tarafları anlaştırmamaya özen gösteren avukat da işini yapmıştır...

Ortağının müvekkilini çalan avukat da işini yapmıştır..
Örnekleri çoğaltmak mümkün.. Sizin baktığınız zaviyeden bakınca iş gerisi hikaye...

Ben saflığı yani bir meslektaş araya girdiğinde hakikaten çözüm için araya girdiğini kabul etmeye en azından bir süre daha devam edeceğim.. Sizinle aynı fikirde olmadığımı sevinçle belirtmeliyim İyi işler..

Sayın Meslektaşım, bu verdiğiniz örnekler, forum konusu sorunuzla ve benim yazdıklarımın ilgili değil. Benim konuya bakış açım (ki yanıt veren diğer meslektaşların açısı da aynı), avukatın görevinin ne olduğu ve nasıl yerine getirilmesi gerektiğidir. Siz süre vermedi diye bir meslektaşımıza kızabilirsiniz, ama bu kızgınlığınızı THS'de dile getirmeniz, hatta olayı admini kınamaya, beni de
Alıntı:
Sizinle aynı fikirde olmadığımı sevinçle belirtmeliyim
şeklinde eleştirmeye dek vardırmanız hoş değil. Benimle aynı düşüncede olup olmamanız beni hiç ilgilendirmemektedir. Görevini yapan meslektaşımızı, kim olduğu konusunda en ufak bir fikrim olmadığı halde, onun görevini yapışını mesleğin saygınlığı açısından savundum. Birçok meslektaşımız da benzer görüşlerini dile getirdiler. Sakince düşünerek sağlıklı bir sonuca varabilirsiniz sanırım. Saygılarımla.