Mesajı Okuyun
Old 20-02-2014, 23:42   #1
Konuk

Varsayılan nafaka artışı

eşimle 1 yıl önce şubat 6 da anlaşmalı olarak ayrıldık 1 hafta sonra da karar kesinleşti çocuğum ve bana 250 tl nafaka bağladı ve her yıl tüfe ve tefe oranında artırılmasına karar yazıldı her ay düzenli olarak ödedi fakat bu ay şu tarihe kadar ne artırdı ne de ödeme yaptı nafaka hükümlerine uymamak adıyla dava açabilir miyim en geç hangi tarihe kadar ödeme yapabilir ödeme yapılmazsa nereye başvurabilirim asgari ücretle çalışıyorum. ayrıca eski esim yeni bir evlilik yaptı daha önce kirada otururken şimdi annesinin evinde kira vermeden kalıyor her ne kadar da asgari ücretle çalışıyorum dese de geliri yüksek nafaka artırma davası da açabılır mıyım
(ayrıca kazanmış olduğum ziynet davasından her ay 1000 tl olarak bana ödeme yapıyor 2015 sonuna kadar bu devam edecek nafaka artırma davası açarsam benim gelirim asgarı ücret ama bu aldığım ziynet param da var sened olarak imzaladık bu nafakanın artışına etki eder mi bankada bir miktar hesabım var yani bu ziynetler ödenmeye başladıktan sonra bu para ne derecede etki eder ) cevaplarınız için teşekkürler