Mesajı Okuyun
Old 05-08-2010, 11:51   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan yasmer
iyi günler eşimle bir senedir ayrıyız boşanma davasını ben açtım mahkeme temyize gönderdi ancak ben gitmedim ve 3yıl beklemeyi istedim bu sırada sevgilisi olduğunu öğrendim ve bir sosyal paylaşım sitesinde de açık bir şekilde ilişikisi var diye de yazmış ilişki yaşadığı kızın adı falan da var ben bu durumda tekrar dava açsam acaba durum ne olur alıcaklarımı zaten alamadım en azından boşanabilsem diye düşünüyorum şu anda bile ona bağlı yaşamak zorundayım yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkür ederim
Dava açtığınız ve karara bağlandığı anlaşılıyor. Davanın temyiz edildiği de anlaşılıyor."ben gitmedim" şeklindeki ifadenizden kararı sizin temyiz etmediğiniz anlaşılmaktadır. Davayı siz açtığınıza göre ve 3 yıl beklemekten söz ettiğinize göre davanız red olmuştur. O halde eşiniz hangi nedenle davayı temyiz etti, anlamadım.

Ancak yeni olaylara dayanarak her zaman boşanma davası açılabilir. Eşinizin bir sevgilisinin olması ve bunu kanıtlamanız başlı başına boşanma sebebidir.

Bir avukattan profesyonel destek alarak dava açarsanız hak kaybına uğramazsınız.