Mesajı Okuyun
Old 28-03-2011, 14:13   #4
hakkaniyet_

Şu an avukatların bağkurlu sayılmaları eskiye kıyasla daha ileri mi geri mi bir statü getirdi bilmiyorum ama; eskiden benim şahit olduğum, topluluk sigortası sağlık güvencesini içermiyordu.Sağlık imkanı bakımından mesela diğer eşin sağlık güvencesi mevcutsa topluluk sigortasına tabi avukat-emekli sandığına tabi olanlar gibi-eşinin imkanlarından faydalanıyordu.Şu an eskiye nazaran sağlık imkanının, primlerin yatırılması karşılığında sosyal güvencemiz kapsamında olması bence çok yerinde bir uygulama.İşlemeyen sağlık sistemine eleştirilerinizde gerçekten çok haklısınız sayın Özdilek,ama bu durum daha çok sağlık sisteminin gerçeği .Hepimiz biliyoruz ki özelden hekimlerin takibine girmezsek sağlığımıza kavuşmak bir hayal oluyor.Ama ben yeni sistemde primimi yatırıp, bir devlet memurundan farkım olmaz şekilde sağlık imkanlarından yararlanabiliyor olmamız yönündeki bu düzenlemeyi çok yerinde buluyorum yineleyerek.Son düzenlemelerle karışıklıkların ortadan kalkmış oldu.Primler gerçekten baya bir yük gibi ama serbest mesleğiz işte.