Mesajı Okuyun
Old 15-10-2009, 15:15   #1
JUSTİCE

Önemli Yargitay 9.ceza Daİresİnİn Taksİrle Adam ÖldÜrmeye İlİŞkİn Emsal Kararlarini Ariyorum

Müvekkilim, çift refüjlü yolda şehir içinde 30 km hızla seyrederken,kendi şeridinde sağ tarafta dolmuş cebine girmeyip,yolcu indirmekte olan bir dolmuşun yanından geçerken,dolmuş önünden sağa sola bakmadan yola çıkan ve kararsız kalan bir yaya nedeniyle trafik kazasına karıştı.Şahsa sağ ön taraftan çarptı,şahsın arac camına başını çarpması ve yere düşmesi sebebiyle hastaneye kaldırıldı.Yaralı şahıs ertesi gün vefat etti.Olay yeri kaza tespit tutanağı,araç içi araç dışı tanık beyanları hepsi müvekkilim lehine,olay yerinde fren izi yok,çünkü hızı yavaş imiş.müvekkilim asker kişi,vefat eden 50 yaşinda emekli asker.Olay yeri kaza tespit tutanağına göre tam kusursuz,maktul tam kusurlu.Olay esnasında trafik işiklarına 34 mt var ve taşıtlar için yeşil ışık yanıyor,yayada işikli yaya geçidini kullanmayıp yola kontrolsüz çıkıyor.Müvekkilimin beraat etmesini bekliyorum ancak,yargıtay 9.ceza dairesinin emsal kararlarını arıyorum..