Mesajı Okuyun
Old 30-09-2017, 13:01   #1
butlanyazar

Varsayılan Okul Aile Birliği İle Birlikte MEB'in Davalı Gösterimi

Sayın Türk Hukuk Sitesi Kullanıcıları. Bu konuyu açarak ilk yazımı da sizlerle paylaşmış bulunuyorum. Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Ben Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. 4 Seneyi geride bıraktım ve alttan bir kaç dersim kaldı. Bu süreci bir avukatın yanında çalışarak değerlendirmek istedim. Resmi olmayan bir staj gerçekleştiriyorum denilebilir. İlginç bir konuyu paylaşmak istedim.

Elimde bir dosya var ve bu dosyada Okul Aile Birliği taraf gösterilecektir. Okul aile birliğinin tüzel kişiliği yok diye biliyorum, ama yine de SGK sicil numarası var. Bu bir çelişki değil midir?

Bu konuda hayatın olağan akışının sağlanması ve pratikte verim alınması adına kabul edilebilir bir durum diyebiliriz. Peki bir devlet kurumuna ait bir binada hizmetli olarak çalıştırılan bireyin devlete ait olması gerekmez miydi? Taşeron kavramı karşımıza çıkıyor ise neden normal bir hizmet tespit davası açılamıyor ve davalılar arasında MEB de gösteriliyor? Peki yine aynı durumda İhbar edilen şeklinde SGK da gösterilmeli midir?

Saygılarımla