Mesajı Okuyun
Old 19-06-2010, 08:55   #1
Konuk

Varsayılan Şiddet görüyoruz, boşanmam halinde mali haklarım ne olur?

Merhaba,
Ben yaklaşık 30 yıllık evliyim ve 4 çocuğum var. Eşim yaklaşık 12 yıldır alkol bağımlısı. Fakat son 4 yıldır akli dengesini yitirmiş durumda. Çocuklarıma ve bana sürekli şiddet ve psikolojik baskı uyguluyor. Çocuklarım ve ben kendisinin tedavi görmesini istediğimizde kesinlikle red ediyor. Bir çok kez dayak yüzünden karakolluk olduk fakat eğer kendisinden şikayetçi olursam, beni çocuklarımı öldürtmekle tehdit ediyor. Sadece bize değil her aldığı kiracısına da şiddet uygulayan biri. Artık herşeyi göze aldım ve boşanmak istiyorum fakat oturduğumuz ev tapulu değil, taputahsisli. Dükkanla beraber 4 katlı bir ev. Yıllarca çocuklarım ve ben o evin yapılması için olağan üstü emekler verdik. Boşanmam halinde hak talep edebilirmiyim. Çünkü çocuklarımın ve benim gidecek başka yerimiz yok. Ben son iki yıldır çalışıyorum asgari ücretle çünkü eve kesinlikle hiçbir katkıda bulunmuyor. Ne yapabilirim, boşanma davası açmam halinde nasıl bir durumla karşı karşıya kalırım, çocuklarımı ve beni sürekli ölümle tehdit ediyor, nasıl bir korunma sağlayabilirim? İyi çalışmalar.