Mesajı Okuyun
Old 15-10-2007, 12:54   #51
üye18332

Karar

[quote=Av.Armağan Konyalı]Sayın Av.S.B.Akyüz

''Baro'' dediğiniz kim? Baro'da gönüllü çalışan bir avuç avukat var. Bunların kurduğu zor toplanan komisyonlar var. Yönetim Kurulu var. Başkan var. Toplasanız kaç kişi yapar? Bu başlık altına yazanların sayısı bile bu başlık hakkında baroda çalışan avukatlardan fazladır.

Sayın Avukat Üyeler

Siz sorunlarınız hakkında doğru tanı koyup, doğru çözüm üretemezseniz Baro ne yapsın? Kabul edin ki Baro dediğiniz SİZ'siniz. Baro başka biri değil.

Üstad Haklısınız;

Benim Barodan kastım prestij anlamında birşeyler yapılmasıdır.Yoksa mesleğin onurunu bizler korumakla mükellefiz.
Ancak hala hem hukuk okuyup hem avukat yalancıdır diyen varsa-ki var- temelde bir yanlışlık var.Ben bunun sebebini avukatları küçümseyerek haksızlıklarını örtbas etmeye çalışan insanlar olarak görüyorum.Çünkü avukatlar işleri gereği kanunları kullanır ve onun incelikleri ile hareket eder ve bu ı-onu yalancı yada sahtekar yapmaz.
Umarım şimdi daha doğru ifade edebilmişimdir.
İzmir BArosu Avukatıyım,baromun sitesini hergün mutlaka kontrol ederim varsa etkinlikler seminerler katılmaya çalışırım.Daha yetkin daha bilgili olmak açısından.....
Saygılar....