Mesajı Okuyun
Old 06-05-2017, 11:06   #20
Av.Can

Alıntı:
Yazan primavera
Meslektaşlar arasında bu tarz durumları kesinlikle çok yanlış buluyorum. Sizi kırmışsa bunu duruşma çıkışı veya herhangi bir iletişim yoluyla kendisine bildirebilirsiniz. Ya da söz konusu dilekçeye "Sayın Meslektaşımın söz konusu beyan ve söylemlerinin meslek etiğine yakışmadığını belirtmek zorunluluğu doğmuştur" vb. şekilde bir ifade ile cevaplabilirsiniz.

Şahsen bir meslektaşımı bu şekilde şikayet etmem için çok ağır bir hakaret, TCK anlamında bir suç olması gerekir. Zaten ülkemizde yeterince sorun varken bu tarz şeylere takılmayı doğru bulmuyorum. Umarım tatlılıkla bu kırgınlık çözülür.

İyi günler, İyi çalışmalar.

Bir üstteki mesajımda Ankara Barosu'nun cezalandırma kararı verdiğini yazmıştım. Sorun bu anlamda çözüldü.

Ancak benim değer yargım şu şekilde örneğin TCK m:125 anlamında şahsıma küfür etmiş olsa meslektaşımız bir süre sonra sinirli anıma denk geldi diye özür dilese bunu affedebilirim. Ancak mesleğime hukukçuluğuma yargıç ve müvekkil önünde hakaret edeni affedemem. Bence bu ifadeler küfürden daha ağır. Aynı büroyu paylaştığımız avukat arkadaş da böyle düşündüğü için şikayetinde ısrarcı oldu zaten.