Mesajı Okuyun
Old 26-03-2012, 11:49   #1
Lora

Soru Eşim dolandirdi ve kaçti...ne yapabilirim?

Merhabalar!
Ben yabanci.Burasi 6 yil evli kaldim.2 yil once eşim ve onun ailesi beni dolandirdi ve kaçti.
Bu 2 yil içinde ben herşey gecirdim : aç kaldim,kiş zamaninda isitmasiz susuz elektriksiz kaldim.Sokakta yaşadim bile.Eşimin borclar odedim-onun kerditorlar sikiştiriyor.Dolandirma davasi açtim,2 yil devam ediyor,ama karar yok!Bu dolandirci yakalamaya karar yok.
Turk vatandaş almadim.Ve şimdi,eşimle ayrildim için,vermiyorlar.5 yil boşanmadan sonra uzun süreli oturma izni alabilirim,sonra vatandaş verebilir bana.Oturma izni bitiyor. Parasiz yeni oturma izni almaya imkan yok-uzun süreli ikamet alinmasini için bana 18.000 dolar hesapta göstermemiz lazim.Parasiz gitmek bir yer yok.Eşim benim ev parasi bitirdi.Çalişmak imkan yok-benim ikamet çalişma hakki vermiyor.bu durumdan hiç bir çikiş göremiyorum...Devlet bana yardim etmiyor. Her yere başvurdum,durum anlattim,rica ettim-bu parasiz ölmek kaldi bana.Eşim benim para versin-ben bir iş yapabilirim,şirket açabilirim,para kazanirim...YOK,YOK,YOK...Buralarda herşey kaybettim:saglik,gençlik,ev,para,aile...ve bu devlet beni daha soymak istiyor!!!Şimdi yeni kanunlara göre devlet benden 213 tl istiyor saglik sigortasi için...ben bazen bu kadar paraile 2 ay yaşiyorum...Nerede bu kadar para her ay bulabilirim ben?Adalet baknalikta yadim,biraz hizli dava devam etsin,parasi ölüyorum, bana cevap geldi:siz ne istiyorsunuz?Dava devam ediyor.O kadar.Ben umutsuz durumdaim , bana sadece intihar kaldi!Ben ne yapabilirim???