Mesajı Okuyun
Old 24-07-2007, 17:32   #5
Av. Asena

Bizim bir dosyamızda, uyapta yanlış adres girilmesi nedeniyle ve uyapta görünmemesi nedeniyle duruşmayı kaçırmıştık. Karşı taraf da devam etmeyince müracaata kalmıştı.

Neler oluyor acaba, neden duruşma günü verilmedi diye dosyaya baktığımızda öğrenmiştik. Acilen yeniledik ve dilekçemizde uyaptan kaynaklı hata olduğunu belirttik. Bir de antette adresin olduğunu, buna rağmen yanlış adrese gönderildiğini de eklemiştik. Hakimin takdirine bırakılmak kaydıyla bu bilgiyi eklemeyi uygun buldum. Zira uyapta adresler farklı olabiliyor, ancak telefonla arayarak ya da adresi teyit ederek hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kalemden aranarak,"adresiniz uyapta farklı görünüyor. hangi adrese tebliğ yollayaylım?" diye sormalarını tercih ederim. Çünkü uyapta güncellemeler,yenilikler karışıklıklara sebep olabiliyor. Sistemden kaynaklanan hataları avukatlar üzerine yıkmalarını yanlış buluyorum. Bu nedenle adresimizi bildirerek beyanda bulunduk. Yeni tarih verilerek duruşmamız yapıldı.

Diyeceğim o ki, yanlış adres nedeniyle tebliğ yapılaması durumunda yokluğunuzda işler devam ediyor. Dikkatli olmanızda yarar var.