Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 21:44   #23
hukukbilgisi

Varsayılan Yeni Yıl ve Yeni Ayrılıklar...

Yeni Yıl ve Yeni Ayrılıklar...

Yeni yıl yeni ayrılıklar için yeni umuttur değerli okurlarım. Koskoca bir yılı ayrılmadan geçiren kardeşlerimiz için, eski yılı son damlasına kadar kullandırma adına, yeni yıl gelmeden önceki son çıkışı göstermeyi görev biliyorum.

Size önereceğim planı uygulayabilmeniz için, öncelikle eşinizin saftorik bir anını kollamanız gerekiyor..

Bu plan, gayet unisex olup, hem erkekler ve hem de kadınlar rahatlıkla uygulayabilirler.
Planımızın ilk etabını, sevgilimizin yanına telaşlı bir şekilde ve mümkünse panik bir halde gitmemiz oluşturuyor. Eşek değildir ya, eşiniz soracaktır:

- Sevgilim bu ne hal, bu ne pür telaş?..

Siz de eşek değilsinizdir ya, yapıştıracaksınızdır cevabınızı:

- Hayatım hiç sorma!.. Anayasa Mahkemesi, evliliğimizi kapatma kararı almış. İkimize de evlenme yasağı geldi 1 yıl süreyle. Bu yüzden en kısa süre içinde boşanıp sine-i millete dönmemiz gerekiyor.

Değerli kardeşlerim, iyi bir plan kusursuz olmalıdır. Planımızı kusursuz kılacak birkaç çeşni de gayet uygun olur. Anayasa Mahkemesi’nin evliliğinizi kapatma kararını eşinize açıklarken, fonda duran televizyonun açık olması isabetli bir karar olacaktır. Mümkünse Anayasa Mahkemesi’nin parti kapatma kararıyla ilgili açıklamalarının yayınlandığı bir zaman dilimi olmalıdır.

Bu sahneye, açıklamanızı yaparken, diğer yandan valizinizi de hazırlıyor oluşunuzu ekledik mi planımız tamam demektir. Açma - kapama mevzularıyla son günlerde beyni iyice karıncalanmaya başlamış bulunan eşiniz, refleks olarak:

- Yargı kararlarına saygılıyım, yargı ne derse o olur... gibisinden bir laf edecek ve ayrılma sorunsalımız, eski yıl eskimeden çözülmüş olacaktır.

Bazı eşler, ilk andaki heyecanı geçtikten sonra, “Bu kararı iptal ettiremez miyiz, protesto yürüyüşü yapsak ya!” gibisinden önerilerde bulunabilirler. Bu son çırpınış için de cevabımız hazırdır: “Ama hayatım bu kararlar temyiz edilemiyor. Protesto yürüyüşü yapabiliriz ama ikimizi Kaleşnikofla kovalayabilirler yani.”

Bu planı acımasız ve vahşi bulan okurlarımız olabilir. Belki de “kim uğraşacak şimdi bununla.” şeklinde sual edenler olabilir. Onlara da çok kestirme bir çözüm öneriyoruz. Yılbaşına bir gün kala, “yılbaşı alışverişi yapmaya gidiyorum” deyip evden çıkın ve bir daha da dönmeyin...

Bütün çabalarıma rağmen yıl içinde ayrılmayı beceremeyen okurlarımıza, önümüzdeki yıl ve yıllarda da yardımcı olmaya devam edeceğiz efenim.