Mesajı Okuyun
Old 14-07-2012, 21:59   #135
av_armagan

Alıntı:
Yazan massall
istanbulda olduğunu bildiğimiz ve tüm ısrarlarına rağmen haftada 2 gün ders anlatmak için gidip geldiği vakıf üniversitesi hukuk fakültesini söylemeyen hocamız, yine bir istanbul dönüşü dersimizde -arkadaşlar sizi çok seviyorum ya en azından ben anlatırken boş gözlerle bakmıyosunuz bana- demişti...
ben hukuk eğitimi gibi zorlu bir eğitimin özel üniversitelerde olmasını çok fazla yadırgamasam da iyi karşılıyor değilim.. sonuçta vakıf üniversitelirinden de çok iyi hukukçular çıkabilir, çıkıyor da.. ama benden 60, 70 puan düşük almış biriyle aynı eğitimi alıyor almak ve aynı mesleği yapacak olmak düşüncesi pek içaçıcı değil takdir edersinizki..

Katılıyorum. Arda bu kadar puan farkı varken iki hukuk fakültesinin öğrencilerini aynı kefeye koymak mümkün mü? Parasıyla hukuk okunabiliyor, avukat olunabiliyorsa da HENÜZ "biz aynıyız, aynı eğitimi alıyoruz" yanıltması parayla sağlanamıyor. Vakıfta okuyan birinin, devlette okuyan birinden daha iyi hukukçu ve avukat olma ihtimali ise ayrı bir konudur.