Mesajı Okuyun
Old 11-02-2013, 14:49   #15
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Somut durumda hayır amaçlı eğitim faaliyetine katkıda bulunulması söz konusu ve yönetmelikten, hayır amaçlı olarak eğitim faaliyetlerine katkı sağlamak için özel öğretim kurumu statüsünde olmak gerektiği sonucunun çıkarılamayacağı kanaatindeyim.
Çocukların güvenliği her şeyden önce gelir. "Bedava" diye Yönetmelik'teki önlemlerin denetlenmemesi düşünülemez. Örneğin, itfaiyeden yangın raporu alınmış mı? Kişi başına düşen hava kaç metre küp?

Çocukların ağırbaşlı olması hukuka uygunluk için yeterli değil. Hayırseverin de ağırbaşlı olması gerekir.

Sorudaki "Çalışma Evi" aşağıdaki hüküm nedeniyle Yönetmelik kapsamındadır diye düşünüyorum:

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
Tanımlar
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
g) Kurum: Okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim, yabancı, azınlık, özel eğitim okulları, milletlerarası özel öğretim kurumları ile çeşitli kursları, uzaktan öğretim yapan kuruluşları, dershaneleri, motorlu taşıt sürücüleri kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, öğrenci etüt eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile benzeri özel öğretim kurumlarını,
ifade eder.

Saygılarımla