Mesajı Okuyun
Old 16-03-2012, 09:26   #480
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan HMK150
Bir adliye çalışanı olarak biraz da ben dert yanayım Taşındığımızdan bu yana, dosyaları koyacak yer bulamıyoruz. Henüz yeni karara çıkmış dosyaları bile arşive götürmek zorunda kalıyoruz çünkü odalarda derdest dosyaları koyacak yerimiz yok. Pencere önlerinde ve hatta yerlerde sürünüyor dosyalar... Avrupanın en büyük adliyesinde, dosya koyacak yer bulamıyoruz. Bunun yanısıra bilmem fark ettiniz mi, binada sürekli gergin bir hava var. Gelen insanlar stresli, biz stresli... Tabi ki sorunlar giriş kapısında başlarsa olacağı bu Dün Tüketici Mahkemesinde işim vardı , kalemlerin yerleri şöyle 4.tüketici mahkemesi zemin katta iken , 5 ve 6 birinci katta 4.tüketicinin yanında aile mahkemesi var amacı çözemedim

Yanlış ve öngörüsüz yapılan düzenlemeler bu şekilde adliyenin dengesini bozuyor. Adliyede birden çok süje var; avukatlar, memurlar, hakim-savcılar ve yurttaşlar... Her birinin hak ve yararlanma alanlarının dikkatlice gözetilmesi, birinin diğeri aleyhine genişlememesi; diğerinin daralmaması gerekir. Bu da ilk baştan isabetli düzenleme yapmayı gerektirir tabii...

Size, HMK.150. maddesinin bolca uygulanacağı günler diliyorum.