Mesajı Okuyun
Old 27-02-2002, 17:06   #1
Gülçin Türker

Varsayılan Yaralamalı Trafik Kazası Tazminat Davası

sayın hukuksitesi yetkilisi ben 3 ay kadar önce yaya kaldırımı bir market tarafından işgal edilmiş yolda özel bir araç tarafından sol ayağımdan çarpıldım. Kavşak şeklindeki yolda yaya kaldırımına yakın bir noktada yolun sağ tarafından giderken olay oldu. Bilirkişi sürücüye 8/4, markete 8/2 ve bana 8/2 oranında kusur buldu. Adli rapora göre 15 gün rapor aldım. Ben hem bilirkişi raporuna ve hem de adli raporun uygun gördüğü 15 güne itiraz etmek istiyorum. Kazada ayağımın aşil tendonları yırtıldı. Bu rahatsızlık doktorlar tarafından kırıklardan daha önemli sayılmasına rağmen adli rapor kırıklardan daha önemsiz olduğunu göstermektedir. Ben hala yürüyemiyorum. Koltuk değneği kullanıyorum. İleride de ne olacağım belli değil. Sonuç olarak bu raporlara itira etme hakkım varmı? ayrıca tazminat davası açabilirmiyim? Market hakkında mahkemece dava açılacak, ben de tazminat davası açabilirmiyim? Bana verilen 8/2 kusur oranını haksız buluyorum. Yaya kaldırımı olmayan (marketce istila edilmiş) yolda ben nasıl yürüyebilirim. Arkama bakarakmı yoksa uçarakmı? Bana niçin kusur bulundu anlamıyorum.? Cevaplandırırsanız sevinirim.
saygılarımla
Gülçin Türker
Ziraat Bankası/Sinop04-07-2001 21:53:30