Mesajı Okuyun
Old 06-05-2011, 16:22   #29
Av. Ali YILMAZKARA

Televizyon önemli bir kitle iletişim aracı. Böyle bir araçta hukukun hassas bir konu olduğu gözardı edilerek olur olmaz herşeye malzeme yapılmaması gerektiği kanısındayım.

Tvde başarısız, kötü niyetli cani doktor görür insanımız O doktor kötü der kendi doktoruna yada TIP'a laf söyletmez. Ama söz konusu Tvdeki başarısız (hukukta başarı soyuttur bunuda belirtmeliyim), kötü niyetli Avukat, Hakim, Savcı ise hemen Hukuka ilişkin bir söylemde bulunur!

Bu yüzden ucu bir şekilde Hukuk'a dokunacak her türlü TV yayınına karşıyım.
Zarar verebileceklerini düşünmüyorlar belki. Belki kasıt yok! Ama fayda da yok...

Polisiye dizisi bir yandan mafya dizileri diğer yandan bir furyadır gidiyor.
Dizide polis komiseri "TUTUKLAYIN BUNLARI!" diyebiliyor...
Dizide savcı Mafya babasının yakın akrabası ve suçlarını bildiği halde kardeş kardeş geçinip gidiyor...
Dizide Suçlu "Savcı bizden... O konuda sıkıntı yok." diyebiliyor...
Daha neler neler...

Şeytanın Avukatı filmini izleyip Ben Avukat olacağım diyenleri bilirim. Halbuki filmde başrol oyuncusunun Rolü ŞEYTANDIR.

"Sui-misal emsal teşkil etmez" Ama gel gör ki halkıma anlat

Avukatım Şeytanla işim yok. Savcı Hakim amirim, üstüm değildir. Efendim demem Saygımı göstermek için "Siz" demem yeterlidir.

Avukatım Savunmak Mesleğimdir! Ruhumdur. Adaleti savunurum. Hukuk aracımdır. Avukata-Hakime-Savcıya inanç hukuka adalete inançtır.

Bu inanca zarar verecek herşeye özellikle bu absürt Tv yayınlarına karşıyım. Kim bilir belki THS'nde ki bu düşünceler bu yazılar ülkemizde yükselen ve yankılanan bir sese dönüşür.

Her zaman, Her yerde, Herkes için Adalet...