Mesajı Okuyun
Old 27-01-2012, 12:53   #3
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan Konuk
çocuğu olmayan bayan yoksulluk nafakası alamaz mıyım, 12 aydır süren boşanma davam var bu noktada avukatımı azletsem hukuki yönden zararlı çıkar mıyım dosya sonuca başlanmadı,(sonraki duruşmalara ben kendim girecem),avukatım parayı peşin verdiğin için mi bilmiyorum hiç ilgilenmiyor avukatsızda hakkımı zaten alabiliyormuşum dünya kadar borç açtı bana benim hiç bir kazancım olmıcak bu davada hem şiddet gördüm hem eşim açtı davayı red edelim ben açım boşanma davası diyorum boşanmak istiyorsan gerek yok diyor altınlarmıda isteyemiyor muşum bu davada benim altın davası açmam gerekliymiş tekrardan, hiç aydınlatmıyo napayım bu avukatla bilmiyorum azletsem zararlı çıkar mıyım sözleşme yapmadı benimle makbuzda vermedi bana dava açabilir mi avukatım azletersem..cevap için şimdiden teşekkür ederim.

Değerli Konuk,

Dosyanızı avukat aracılığı ile takip etmeniz halinde avukatın emeğinin karşılığını vermeniz gerekmektedir. İlla haksız olduğunuz hususlarda avukata ihtiyaç duyulur diye bir kural yoktur. Eğer ki avukata ücretinin ödememek için haksız olarak azlederseniz avukat size ücret davası açacak ve kazanacaktır. Tavsiyem avukatınızla görüşüm 8 aylık emeğinin karşılığını vermeniz, karşılığında makbuz almanız ve azletmek istiyorsanız bundan sonra azletmenizdir.

Aksi takdirde avukatınızla sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Unutmayın avukata ücret işin sonucunu garanti ettiği için değil (zira meslek kurallarına aykırıdır) iş takip ettiği için ödenir.

Saygılar dilerim.