Mesajı Okuyun
Old 29-10-2010, 16:00   #6
Admin

Sayın Av.Cengiz Aladağ,

Alıntı:
dolayısıyla eleştirinin bir yararının bulunmadığını düşünüyorum. Hatalı olduğu apaçık belli olan müdahalelerde bile durum budur.
Değil şikayet tuşuna basan üyelerimiz, bir konuya katılımda bulunan ve hatta hakkında işlem yapılmış üyelerimiz bile o konu hakkında forum yönetimin tüm tasarruflarını bilemeyebilirler. Sizin "müdahale edilmesini" gerektiğini düşündüğünüz bir konu arka planda forum yönetimi tarafından farklı şekilde çözüme kavuşturulmuş olabilir: örneğin sizin kavga ettiğini sandığınız iki üye aslında yakın arkadaştır ve mesajların kırgınlığa sebep olmadığı düşünülmüştür, sizin kırıcı olduğunu düşündüğünüz bir mesaj için mesajın muhatabı üye veya forum yöneticisi farklı görüştedir, sizin müdahale edilmediğini düşündüğünüz bir konu için aslında önceden yapılmış sizin göremediğiniz müdahaleler vardır, sizin kurallara aykırı olduğunu düşündüğünüz bir mesaj için silinme işlemi uygulanmamıştır ancak uyarı yapılmıştır ve bunun yeterli olacağı düşünülmüştür, X mesajına müdahale edilirken Y mesajına müdahale edilmeme sebebi X mesajının sahibinin daha önce uyarılmış olmasıdır vs.

Gördüğünüz gibi forum yönetiminin tüm işlemlerini, iletişimi, yazışmalarını arka plandaki yazışma ve çalışmalarını bilmeden verdikleri kararlar hakkında doğrudur, yanlıştır veya "apaçık hatalıdır" şeklinde yorum yapmak çok sağlıklı olmayabilir.

Dolayısıyla şikayet tuşu kullanıldığında üyelerimizden beklentilerimiz şikayet tuşunu "silme işlemi" olarak değerlendirmemeleri ve bunun sadece "bir bildirim" olduğunu hatırda tutmalarıdır. Şikayet edilen her mesajı dikkate alıyoruz ve mutlaka değerlendiriyoruz. Ancak bunun sonunda verilecek kararın beğenilip beğenilmeyeceği elbette ayrı bir tartışma konusudur ve beğeni de oldukça subjektif bir kavramdır. Hele hele "ihtilaflı tarafların" söz konusu olduğu durumlarda ise bir kararı beğenmeyen, karşı tarafın mutlaka çok beğendiğini de unutmamalı ve eğer karar onun beğendiği şekilde verilmiş olsaydı, bu durumda da karşı tarafın "hatalı olduğu apaçık olan müdahale" için forum yönetimini eleştireceğini hatırda tutmalıdır.

O yüzden dilerseniz X konusu veya Y konusu üzerinde odaklanmayalım, çünkü bu başlığın işlevi olmadığı gibi, sizin de o konular için yönetiminin nasıl bir çalışma yaptığı bilmeniz mümkün değil. Konuştuğumuz konu THS forum yönetiminin Sayın Av.Oğuzhan Dayar'ın "Adı üstünde, sohbet ediyoruz" şeklinde özetlediği ve bir internet forumunda konuların dağılmasının normal olabileceğine ilişkin açıklamasına niçin katılmadığı ve THS forumunun bu anlamda diğer forumlardan niçin farklı olduğudur.

Şunu da önemle belirtmeliyim ki, Sayın Dayar'ın ve bu anlamda bizden farklı ve çoğunluğu oluşturan diğer internet forumlarının tarzlarını eleştirmiyorum veya hatalı bulmuyorum, ben sadece THS'nin farklı bir çizgide olma kararlılığını arz ediyorum. En katı site ilkelerimiz konusunda bile (mesela siyaset yasağı) biz başka siteleri "eleştirme" veya "apaçık hatalı bulma" alışkanlığına sahip değiliz, biz sadece kendi sınırlarımız içinde kendi doğru bildiğimiz yolu izleme kararlılığındayız. Bu açıdan konuların dağıldığı milyonlarca diğer internet forumuna ve bu tarza hiçbir eleştirim yoktur ama bizim bu çizgide olmama isteğimize mümkün olduğu ölçüde saygı gösterilmesini rica ediyorum.