Mesajı Okuyun
Old 19-11-2006, 21:16   #29
berfin alev ateş

belki bi çok öğrenci arkadaşımın tepkisini çekcek bu söylediklerim ama avukatlık sınavını olması gerektiğini bir öğrenci olarak söylüyorum her ne kadar avukatlığın kalitesini artırmaya yönelik bi sistem olmadığını düşünsemde hiç bişey olamazsan hukuk fakültesini bititirsen avukat olursun düşüncesinin yıkılcağını umuyorum ve sayın ramazan can a da içtenlikle uygulamalı derslerin arttırılması gerektiği yöndeki düşüncesine katılıyorum ve çünkü hukukçu konuşabilmeli mahkeme salonunda müvekkilinin savunmasını en iyi bir şekilde dile getirmeli bu hukukçu olmalın gereğinden biridir diye düşünüyorum ve ayrıca avukatlık sınavının hukuk fakültelerine güveni sarsacağı düşüncesine katılmıyorum açıkcası bu sınava karşı çıkmak hukuk fakültelerinin kendilerine güvenmediği anlamında algılanması gerektiğini düşünüyorum ama tabiki bu sınavda belirli avukat sınırlaması olmamalı diye düşünüyorum avukatlık nihayetinde serbest meslek bu sorunun böyle halledebileceiğini düşünüyorum toparlayacak olursak avukatlık sınavı olmalı ancak belirli bi baraj olmalı bu sınavda o barajı aşan herkes avukat olmalı ve belirli bi kişi sayısı sınırı getirilmemeli sadece baraj sınırlaması getirilmekle birlikte hukuk fakültesinde uygulamalı derslerin yaygınlaşması gerektiği kanatindeyim bazılarına ters gelebilir ama ben böyle düşünüyorum saygılar