Mesajı Okuyun
Old 04-06-2004, 11:37   #2
OKoseoglu

Değerli Meslektaşım,
1998 senesinde yani tam altı yıl önce Yargıtay'ın web sitesinden tüm daire ve genel kurul kararlarına ulaşılabiliyordu. Bu başarı internet ve bilgisayar dünyasına yakın bir Yargıtay C. Savcısının kişisel gayretleriyle gerçekleşmişti. Yargıtay'ın o zaman ki data base ve işletim programlarının ilkelliği düşünüldüğünde yapılan işin ve emeğin değeri çok daha iyi anlaşılabilir.
Ancak daha sonra bu durum birilerini rahatsız etmiş olacak ki, bedelli-kontörlü üyelik , bedellerin bir vakfa yatırılması gibi bir sürü saçmalık yaptılar. Defalarca durumu eleştiren iletiler gönderdim, etrafımdaki arkadaşları da mümkün olduğu kadar aynı yolda hareket etmeye sevkettim. İnanın tek bir yanıt bile alamadım.
Yani dünya internette hızla ilerlerken biz altı sene öncesinin çok daha gerisindeyiz şimdi. Şu andaki durumu bilirsiniz: Sınırlı sayıda emsal karara ulaşmanızı sağlayan, anahtar kelime ve diğer arama parametreleri doğru dürüst çalışmayan ucube bir ara yüz.

Yargıtay'ın iş yükünden sürekli şikayet ettiğini hepimiz biliriz. Her an herkesin ulaşabileceği emsal karar ve içtihatlarların bu iş yüküne ve Türkiye'de hukukun gelişmesine olumlu anlamda hiç mi katkısı olmazdı?