Mesajı Okuyun
Old 14-09-2008, 10:44   #71
Hasan Bahadır Büyükavcı

Alıntı:
Yazan kasvetlim
öğrencilerin ankara hukuktaki kadar zorlanmadığı hatta bazılarının yatarak geçtiği rivayet edilen ve ben yazokulunda bütünlemeleri nasıl geçeceğim diye ter dökerken gazili arkadaşlarımın hayatın tadını çıkararak en baba hukuk derslerini rahatlıkla üstten alarak yazın geçebildiği klasik bir tabirle bir hukuk fakültesi adına oldukça rahat bitirilebilen bir eğitim kurumu görüntüsü var. yanlışım varsa düzeltin. eksiği eğitim kalitesinde düşme olması avantajı ise oss kalitesi yüksek ve öğrenciler arası bir uçurumu olmayan bir fakülte...

"Yatarak geçen rivayeti" genelde kendini yukarılarda gören Hukuk Fakülteleri öğrencileri tarafından uydurulmuştur. Hemen hemen her Ankara Hukuk öğrencisinde bu düşünce mevcuttur. Ancak gerçek durumda hiçde öyle birşey yoktur. Mesela Ankara hukukta bütünleme sistemi vardır ve insana güvence vermektedir. Ancak Gazide yaz okulu sistemi vardır ve hangi derslerin açılacağı belli değildir. Genelde de 6dan fazla ders açılmaz ve kaldığınız dersi 1 sene sonra paşalar gibi yeniden alırsınız. Kalırsanız 1 sene sonra yine...
Rahat bittiğine inanmıyorum.
Eğitim kaliteside oldukça iyidir. Mesela Gazide betacopy olayı olmadığı için Ankara hukuklu arkadaşlar gibi vizelere kadar yatıp sonra betacopyden aldığı notlarla ders geçemiyoruz. Derse gidiyoruz, not tutuyoruz.
Eğer eğitim seviyesini cidden merak eden varsa sınavlarda sorulan sorulara bakabilirler. Özellikle Medeni Usul- İcraİflas-DÖH-Sigorta-Eşya-Ceza sorularını incelemelerini ve kendi fakülteleriyle karşılaştırmalarını isterim.