Mesajı Okuyun
Old 26-12-2006, 01:15   #16
Av. R. Onur ÇINAR

ben sizi kastederek bir söz söylemedim. ama madem üzerinize alındınız ve konuyu kişiselleştirdiniz, ben de birşeyler söylemek isterim:
ben de bu konu hakkında çok kafa yordum- hem de hukuk fakültesini kazanmadan önce, lise yıllarında- bir din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenimiz vardı, sayılı aydın ve laik din alimlerinden birisiydi, alimdi çünkü kendisi bir doktordu, bir gün bu konuyu derste açtı ve bizden fikirlerimizi sormamızı istedi, bikaç arkadaş fikirlerini beyan ettiler ancak hatta bi arkadaşımız da benim söylediğimi söyleyerek 4.maddenin değişemeyeceği hükmünü savundu. fakat hocamız ve büyük çoğunluk değişebileceğini söyleyince de o arkadaşımız sınıfta ezik durumda kaldı ve sustu. ben de o arkadaşla aynı kanaatteydim ama bunu dile getiremedim. o gün bugündür bu konuda çıkan her yazıyı okurum. bir kaç yazar dışında 4.maddenin değişebileceğini savunan göremedim...
dolayısıyla bu konunun tartışmaya açılacak bir tarafını göremedim. sonuçta gelişim belli bir yöne doğru olmalı ki, faydalı olsun... biçimsiz büyüyen ağacın dallarını budadıkları ya da şişmanlayan bir insanın fazla kilolarını vermek için diyet yaptığı gibi biz de kendimizi yararsız şeylerle uğraşmaktan alıkoymalıyız, ki gerçek anlamda gelişim olsun...

şimdi siz diyorsunuz ki bu konu doktrinde yıllarca tartışıldı, değişik görüşler oluştu... ben bu görüşlerden bi haberim malesef, rica etsem bu görüşlerin kimlere ait olduğunu bana mail olarak gönderir misiniz? mevzunun kişiselleşmesinden dolayı üzgünüm, bu konunun daha da fazla kişisel nitelikte yorum içermemesi için mail yollamanızı rica ediyorum. (mail adresim profilimde yazmakta)

saygılarımla