Mesajı Okuyun
Old 26-10-2010, 10:35   #3
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan Av.Ayşe Batumlu
Merhaba;
Bir müvekkilim kendine ait olan bir dairede 3 yetişkin ve iş sahibi çocuğuyla beraber oturuyor.Ancak eşi vefaat ettiğinden bu yana çocukları kendisine uzak ve kötü davranmışlar.Şimdi de kendi evinden kovmuşlar.Kaymakamlığa başvurmuş ancak 'aile bütünlüğ' gerekçesiyel kaymakamlık talebi kabul etmemiş.
Şimi kendi evine gidemiyor,korkuyor ve bu yetişkin çocukları evden tahliye etmek istiyor.
Sizce nasıl bir yöntem denemeliyim? Ben fuzuli işgal diye düşünüyorum ama acaba mahkeme yıllardır o evde oturmalarını gerekçe gösterip reddedebilir mi? Savcılığa başvursam bir işe yarar mı? Katkılarınızı bekliyorum.

Benim de benzer davam yeni bitti.
Yıllardır oturması önemli değil.Önemli olan rızasının sona erdiğini karşı tarafa bildirmesi.Bu nedenle davadan önce ihtar çekerek rızanın sona erdiğini bildirirseniz iyi olur.İhtardan sonra evden çıkmazsalar o zaman elatmanın önlenmesi ve ecrimisil talebinde bulunabilirsiniz.İhtarla karşı tarafı haksız işgalci duruma düşürdüğünüz için ihtar tarihinden itibaren ecrimisil talebinde bulunabilirsiniz.