Mesajı Okuyun
Old 12-07-2009, 18:58   #22
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Dr. Fuat ŞENOĞLU
Sayın Aladağ tutuklama gibi ayrıntılarla düzenlenmiş bir kurumda avukata karşı basit darpta tutuklama gereğini işaret ediyorsunuz, ama aksi iddia edildiği zaman da bu kez pozitif düzenlemeleri ileri sürüyorsunuz, bir kişiye karşı basit darpta müvekkiliniz tutuklansa kıyameti koparırsınız, eşitlik dersiniz, ama konu meslektaşlarınız olunca da bunu unutursunuz, büyük çelişki ve parodoks içindesiniz. saygılarımla
Sayın Şenoğlu,
- Hem her olayın ayrı özellikleri var diyorsunuz, hem de henüz gerçekleşmemiş olaylar için bile hakim ve savcılara yapılacak saldırılarda tutuklama olacak diyorsunuz.
- Bu olayda itiraz üzerine tutuklama kararı verilmiş ama meslektaşınızın kararını değil, bizim görüşlerimizi eleştiriyorsunuz.
- Yine hakim, savcı ve avukatlara yönelik bu tür saldırılarda tutuklama kararı verilmemeli diyen, hakim ve savcılara yönelik saldırılardaki tutuklamaları "suimisal" olarak gösteren sayın Cumhuriyet Savcımız Zeynel beyin görüşlerini de eleştirmiyorsunuz.
- Hem tutuklama konusunda teamülleri yasadan üstün kılıyor, sonra beni eleştirmek için tutuklama müessesesinin ayrıntılı düzenlendiğini kabul ediyorsunuz.
Bilmem ki, ben mi çelişkiler içindeyim?
Saygılarımla.

Not: Telefondan yazdığım için yazmam uzun sürmüştü. Bu arada sayın Şenoğlu mesajını değiştirmiş. Yasal bir hakkın (tutuklamaya itirazın) "kıyameti koparmak" şeklinde nitelenmesi tartışmayı başka bir boyuta taşıyacağı ve kişiselleştireceğinden artık somut olaya ilişkin mesajlar dışında yanıt vermeyi düşünmüyorum.