Mesajı Okuyun
Old 06-02-2007, 14:30   #2
Av.Duygu Keleş

Yaşanan Cernobil faciasından sonra maalesef kanser karadenizliler için adete gribal enfeksiyon haline geldi.Ailemden okadar insan kanserden öldü kiUzman açıklıyorlar sigar ,stres vs.kansere neden olur diye.Ama benim dedem,teyzem hiç sigara içmemişlerdi ki.Bunu hepimiz b,iliyoruz ki radyasyonlu diye toplatılan mahsüller yıllar sonra piyasaya sürüldü ve maalesef biz bunlardan yedik,içtik.Ben işin tıbbi tarafını,radyasyonun toparğı,havayı suyu nasıl etkilediğini bilmem.faktörler ne olursa olsun trabzonda günde bilmem kaç hasta maalesef kansere yeniliyor ve ne acıdır ki tıp bu kadar ilerlediği halde bu illete kesin bir çözüm bulunamıyor.Ben anne babamı kanserden kaybetmek istemiyorum.Ben kanser olmak istemiyorum.Ama yazıkki bu facia benim doğduğum yıllara dayanıyor.Kim bilir belki ben de bu illete yakalanacağım.dedem gibi grip oldum diye hastaneye gidip akciğer kanserği teşhisi ile geri döneceğim.Doktorlar daha 10 yıl yaşarsın deyip 3 ay içinde hiç olacağım.Bunları düşünmek beni korkutuyor ama hepimiz risk altındayız bunu kabul ediyoruz.