Mesajı Okuyun
Old 15-09-2010, 09:50   #45
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Sn Öksüz;
Karara katılmadığınızı belirtmişsiniz. Bence doğru bir düşünce. Kararın temelinde avukatlık ücretine avukatlık ücreti işletilemeyeceği görüşü var.Bu karar onanmış. ilginç!

...2- Karar alacağın bölünerek takip konusu yapılmasına ilişkin değil.Avukatlık ücretine avukatlık ücreti işletilmesine ilişkin. Bu nedenle konu ile doğrudan ilişkili değil. Bu nedenle avukatlık ücretine avukatlık ücreti işletilmeyeceğine ilişkin bu karar "ilamda yazılı alacağın" bölünerek takip konusu yapılıp yapılmayacağı hakkında bir fikir vermez.

Karar özü açısından da yanlış bir karardır...

Sn ERDOĞAN,

Koyulaştırdığım bölümü (mesajınızın başında adımı zikretmeniz sebebiyle) üzerime alındım

Sayın TRINITY nin sorusu:

Alıntı:
Yazan TRINITY
Benim de taraf olduğum bir davada mahkeme vekalet ücreti ayrı, 200 TL yargılama gideri ayrı olarak takibe konuluyor. Mahkeme vekalet ücretini tahsil eden ve müvekkilin büyük bir şirket olmasından istifade eden karşı yan vekilleri sinekten yağ çıkarma çabasındalar. Sizce icra mahkemesine itiraz etmem bir sonuç verir mi?

şeklinde yargılama giderlerinden vekalet ücretinin ayrı ve diğer yargılama giderlerinin ayrı takibe konu edilmiş olmasına dair olmakla; verdiğim linkteki karar, meslektaşımın sorusuyla doğrudan ilgilidir.

Diğer taraftan evet, karara katılmadığımı belirtmiştim

Saygılar...