Mesajı Okuyun
Old 25-11-2008, 17:39   #5
Av. Suzan ŞEN

Bu Konuyu Ben De DÜŞÜndÜm. Ancak Davali Vekİlİnİn Husumet İtİrazinin Ne Zaman İlerİ SÜrÜlmÜŞ OlduĞunun Bİr Anlam TaŞimayacaĞinin Belİrtİlmesİ AÇisindan Bu Karari Ekleme GereĞİ Duydum. SonuÇ Olarak Husumet Bİr Dava Şartidir. Ancak Somut Olayda Davali Vekİlİ Önce Husumetİ Kabul Ederek Cevap SunmuŞ Sonra Da Husumete İtİraz EtmİŞ OlduĞundan AÇikÇa Kendİsİ İle ÇelİŞmektedİr. Bu DoĞrultuda Bİr Dosyada Ben De Davali Tarafin Bu İtİrazi İle KarŞilaŞmiŞtim. Ancak Orada Gerek Dosyada İnceleme Yapan BİlİrkİŞİ Gerekse Hakİm Davali Tarafin Dosyaya Vekalet Sunarak Ve Davacinin Şİrkette ÇaliŞtiĞi YÖnÜnde Beyanlarda Bulunarak YÖneltİlen Husumetİ Kabul EttİĞİ Dolayisi İle Sonradan Husumete Yapilan İtİrazin Bİr Anlam TeŞkİl EtmedİĞİ GÖrÜŞÜnde BİrleŞmİŞtİ. Sİzİn BahsettİĞİnİz Olayda Da Bu YÖnde Bİr Durum SÖz Konusu İse Sİze Davali Tarafin Kendİsİ İle ÇelİŞtİĞİnİ Ve Husumet İtİrazinda Bulunmakta KÖtÜ Nİyetle Hareket EttİĞİ YÖnÜnde Beyanda Bulunmanizi Önerİrİm. Her Ne Kadar Husumet Resen İncelenecek Olsa Da Sİzİn Beyanlarinizin Da Muhakkak Etkİsİ Olacaktir Verİlecek Kararda.