Mesajı Okuyun
Old 01-02-2007, 04:46   #42
Av.Ali HALLAÇ

Varsayılan Çok Başarılı Buluyorum !

Barolar Birliğini çok başarılı buluyorum.
Avukatlık Mesleğini kökünden yok etmeye çabaladığı için.
Kendi ücret tarifesini kendisi budayan,yani bindiği dalı kesen bir birlik olduğu için.
Birliğin tepesinde günlük siyaset ve polemikten başka bir şey üretmediği için.
Evlere şenlik yasa teklifi ile avukatları asil avukatlar ve ücretli avukatlar diye ikiye böldüğü için.
Mesleğin idam fermanı olan yasa teklifi ile baron avukatlara şube açma hakkı ve yetkisi getirmek istediği için..
Aynı mükemmel yasa teklifi ile yabancı avukatların Türkiye'de büro açmalarına olanak sağlamak istediği için..
Aynı yasa teklifi ile avukatlık ücret sözleşmelerini baro denetimine almak istediği için..
CMK alacakları konusunda hükümete karşı gösterdiği anlayış ve şefkat için..
Hazırladığı ücret tarifesindeki ücretli avukatlara ödenecek asgari ücretin Danıştay Kararıyla yürütmeyi durdurulmasına karar verildiği için..
Avukatlık mesleği ile uzaktan yakından ilgileri olmadığı için..
Yaptıkları düzenlemeleri mesleğin bütününü değil, baron avukatları düşünerek yaptıkları için..
Herşey her şey için onları başarılı buluyorum ve başarıların devamını diliyorum.Başarılarının devamından da eminim.
Çünkü kendi sorunlarına en tepkisiz kitlenin avukatlar olduğu için.
Barolar Birliğinin forum sayfasının üye sayısı 600 kişi,Türkiye'deki avukat sayısı 57.000 kişi.
Başka bir ülkede olsa,TBB'nin hazırladığı son yasa değişikliği önerisi nedeniyle TBB Yönetimi yerinde oturabilir miydi ?
TEBRİKLER TBB
Av.Ali Hallaç
www.merthd.org.tr