Mesajı Okuyun
Old 03-03-2006, 12:59   #4
Desarac

İyi

ilginize teşekkür ederim.ancak sakalım yok diye beni dinlemediler.. bir de "henüz avukat" olduğumu duyup da kendi zihinlerinde tecrübesizliğime dair bir kanaat hasıl olunca (ki ben bunu düşündürtecek bir şey yapmadım,ruhsatnameme bakmaları yeterli oldu müvekkile söz geçiremedim.. dediğiniz gibi,satış vaadi ya da şuf'a hakkı aklınıza gelen şeyler benim de aklıma geldi ancak her ne hikmetse bir hukukçu olmamalarına rağmen bir hukukçudan daha çok bildiklerini sanan müvekkiller-velinimetlerimiz(!)- bildiklerini okuyorlar.hatta başka avukatlara telefon açıp teyid alıyorlar! ben her ne kadar yerinde bir çıkışla "evet,o avukat arkadaş benden daha tecrübeli olabilir ancak benden daha bilgili olamaz çünkü ikimiz de aynı kanunu/hukuku uygulamak zorundayız" desem de en sonunda şöyle bir yol izlemeye karar verdik;

eldeki senetler iptal edilip karşı tarafla anlaşmalı olarak kalan borç için vadesi geçmiş bir senet imzalanacak.ve gayrimenkul üzerine ihtiyati haciz konulacak..bir yandan da muvazaalı icra takibine devam edilecek.. teminat vereceksin,masraf edeceksin diyorum dinletemiyorum.. satış vaadi sözlni şerh ettir kurtul dedim ı ıhevet kesinlikle sakalım olmadığı için dinlemedi beni he bir de "yeni"yim ya..ondan..

okulda ,stajda,baro eğitim toplantılarında ,"müvekkille başa çıkma metotları" ve "nasıl para alınır" adlı dersler oldukça ihmal ediliyor gibi..ne dersiniz..