Mesajı Okuyun
Old 30-04-2007, 13:04   #4
av.aysil

Alıntı:
Yazan Av. Esra
Merhaba Sayın Meslektaşlarım,
Bir başka baroya nakil ve nakil ücreti konusunda açılan forumda meslektaşlarımın yazdıklarını okudum.Birçok konuda aydınlanmama vesile oldu.
Ancak, hala kafamda bir takım soru işaretleri var. Şöyle ki;
Nakil olmak istediğiniz baroya yaptığınız başvurunun kabulü ve TBB'ne nakil ücreti için yaptığınız itiraz arasında geçen sürede, yeni baronuzun levhasına yazılıyor, bir sicil numarası alabiliyor musunuz? Dahası, vergi dairesine kayıt yaptırabiliyor ve vekalet alabiliyor musunuz?
Ayrıca daha önce bağlı olduğunuz baro bölgesinde bakmakta olduğunuz işleri takip etmeye devam etmenin bir sakıncası var mıdır?

Bu konuda tecrübesi olan meslektaşlarımın yardımlarını rica ediyorum.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Merhaba sevgili meslektaşım,
Bende tıpkı siz gibi bu durumdan müzdarip bir avukatım.Bende bu soruların cevabını malesef bulamadım.Sn.Duygu Işık Poyraz hanımında bu konuda açmış olduğu ve bize fazlasıyla ışık tuttuğu forumsayfasına da mağduriyetimi uzun uzun yazdım.Eğer bu sorularla ile ilgili herhangi bir bilgi edinirseniz ve bunuda bu sayfada bizlerle paylaşırsanız çok memenun olurum.şimdiden teşekkürler.