Mesajı Okuyun
Old 09-05-2018, 19:11   #1
Konuk

Varsayılan Eşin ailesi tarafından yıllarca hem fiziksel hem psikolojik şiddet görmek

İyi günler bu mesajı annem adına bana aktardığı gibi aynen yazıyorum.
Eşim ve ben yıllarca eşimin ailesinin yanında çalıştık. Eşimin çalışmalarına karşılık sigorta yapmamıştı. Ve benimle birlikte çocuklarım 15 yıl boyunca tarlada ve ahırda bütün ağır işleri yaptık. Bunun karşılığında hiçbir şekilde para almadık. Besin verirlerdi ancak onuda bizden esirgediler. Çok kez eşim yokken hakaretlere maruz kaldım. Ayrıca fazlasıyla eşimin babası, annesi ve kız kardeşlerinden fiziksel şiddete maruz kaldım. Bunların hiçbiri için bir rapor ya da belge almadım. Biraz da bu tür
hukuki işlerden anlamadığım ve korktuğum için yapmadım, dava açmadım. Şu anda 55 yaşındayım 32, 31 ve 17 yaşında üç çocuğum var. Büyük iki çocuğuma tarlalarda çalıştıklarına karşılık bir miktar para verdi. Ancak bize böyle bir şeyi dile getirmedi ve vermedi. Şahitlerim olarak eski komşularım ve çocuğumu göstererek dava açsam yıllar boyunca çalıştığımın hakkını ve şiddete maruz kaldığım için tazminat alabilir miyim? Sorumu cevaplarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.