Mesajı Okuyun
Old 06-06-2013, 13:22   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Eşimle çekişmeli bir boşanma davamız mevcut. Sürekli mahkemeye dilekçe veriyorum. Şu an üçüncü dilekçeye cevap vermem istendi. Ama bir önceki dilekçemde yazdığım çoğu şey çarpıtılmış. Ben çocuğumun bakımının çok zor olması nedeni ile işten ayrılmak zorunda kaldım. Dilekçede bunu kızımın çok sorunlu bir bebek olmasından dolayı işten ayrılmak zorunda kaldım şeklinde yazdım. Sorunlu kelimesi karşı tarafça çarpıtılmış çocuğuma bir anne olarak sorunlu dediğim için velayetinin bana verilmemesi gerektiği ifade edilmiştir. Çocuğa sorunlu demek velayeti etkilermi. Çocuğum 5 yaşında. Nasıl cavap verebilirim bu iddaya. Çok teşekkür ederim.

Sayın Konuk,

Çocuğun yaşı itibariyle annenin yanında olması gelişimi için daha uygun kabul edilmektedir. Kaldı ki yazdığınız cümlenin o şekilde çarpıtılması tek başına karşı tarafa bir avantaj sağlamaz. Hakim, dilekçeyi bir bütün olarak ele alır.

Davalarınızın sağlıklı takibi ve hak kaybının önlenmesini teminen, çevrenizdeki bir avukattan profesyonel yardım almanız yararınıza olur.