Mesajı Okuyun
Old 09-11-2009, 10:10   #2
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan tunak
Geçtiğimiz hafta İstanbul emniyet Müdürlüğünün Gayrettepedeki Asayiş Şube Müdürlüğüne gittim, çantamı bakmak isteyen memurlara avukat olduğumu ve çantamı aratmayacagımı soyeldğımde onume bır yönetmelik sundular, konusu avukatların aranması idi,

ılgılı metınde; polisin gerekli gordugu takdırde, avukatların da aranabıleceği, bu durumun kamu menfaatı ıcın gerklı oldugu, ozellıkle ust duzey koruma bolgelerınde bunun uygulanması gerektıgı bıldırılmekteydı.

vahım durum karsısında, yonetmelıklerın kanuna aykırı olamayacıgını, oldugu takdırde gecersz olacagnı soyledım ve bır sure munakasa ettık, sonrasında sankı lutfederlermıs gıbı buyrun tamam bakmıyorz demelerı de çileden cıkartıcıydı, lutfedmedıklerını- kanunun verdıgı bı hakkımın oldgunu... anlattım, anlamaya ne hacet..

yonetmelığin iptali için dava mı acmak gerek?

bu arada netice; kapıdan cantamı aratmadan gectım.ancak yonetmelıgın bır suretını de edınerek.

Öncelikle meslek onurunuza sahip çıkıp, hukuku çiğnetmediğniz için teşekkürker sayın meslektaşım.
Şu "deldiğiniz" ve bir suretini edindiğiniz yönetmeliği (genelge de olabilir) sitede yayımlarsanız faydalı olur diye düşünüyorum.

Hep beraber kafa patlatırız üzerinde...

Selam ve saygılar...